Podnikání při studiu – Nejlepší volba!

Tomáš Zahradník

Tomáš Zahradník

Obsah článku

Ptáte se, kdy je nejvhodnější čas začít podnikat? Jaké výhody a nevýhody sebou nese podnikání na vedlejší a hlavní činnost? Čtěte dále a věřím, že se dozvíte odpovědi.

Jak už nadpis napovídá, z vlastní zkušenosti musím říct, že nejvhodnější volbou je začít podnikat při studiu střední (vyšší a vysoké) školy hned z několika důvodů:

  • status studenta
  • menší riziko
  • méně stresu

Status studenta je úžasný právní status, díky kterému nemusíte platit zálohy zdrav. a soc. pojištění a většinu pojištění za Vás platí stát. V praxi to znamená velkou úlevu pro peněženku. Za rok zaplatíte pár stovek a na konci roku podáte daňové přiznání.

Podnikání při studiu je tak dobré jak Vám vaše škola a povaha dovolí. Pokud jste na škole, kde máte pár hodin týdně nebo můžete pracovat ve výuce na počítači, máte v tomto ohledu vyhráno a s chutí věnujte co nejvíce času zlepšování Vašeho podnikání či sebe sama.

Jak jsem zmínil, záleží i na Vaší povaze. Jestli jste lenivější, prokrastinujete nebo si nedůvěřujete, začněte na sobě co nejdříve pracovat. A je správně, že čtete tento článek, protože tím dáváte najevo svoji seberealizaci! Jen tak dál.

Díky výhodám studia je menší riziko, že Vaše podnikání zkrachuje. Což je obrovským ulehčením pro Vaše myšlenky. Nemusí se Vám pořád dokola motat v hlavě, že musíte vydělat tolik a tolik peněz do tohoto data jinak skončíte. Ne. Jste studentem a podnikání je Vaší vedlejší činností. Děláte něco navíc a to je ta správná myšlenka, díky které budete mít méně stresu.

Nevýhody:

  • méně času na podnikání
  • zatěžování hlavy

Musíte jezdit do školy a odsedět mnoho hodin v lavici což je obrovským žroutem času. Máte drasticky méně času na podnikání, což vede k menším ziskům, ztrátě víry ve svůj produkt či službu a budoucnosti Vašeho businessu.

Obrovské procento školního učiva, které je nám předáváno na školách je podle mého názoru zbytné a vede k velkému zatěžování hlavy z nepotřebných informací. Všechny vjemy, které máte okolo sebe Vás vyčerpávají a ubírají energii. Pro úspěšnější podnikání je logicky mnohem lepší se věnovat myšlenkám a nápadům celý den v nejproduktivnějším čase každého z nás.

Věřím, že si z článku vytáhnete nejdůležitější myšlenky, které Vám budou ku prospěchu. Neberte tento článek jako holá fakta. Jsou to moje zkušenosti a názory, které chci předat mladým začínajícím podnikatelům.